Home Pro žáky a rodiče Aktuálně O Karkulce aneb jaké to je na dně vlka
Pro žáky a rodiče

O Karkulce aneb jaké to je na dně vlka


Celý uplynulý školní rok jsme se s členy našeho dětského divadelního souboru každý čtvrtek scházeli při nacvičování nové pohádky, abychom ji mohli před prázdninami odehrát před obecenstvem. Protože loňská pohádka O Jezinkách měla velký úspěch, vybrali jsme opět hru od stejné autorky, paní Šárky Fenykové – tentokrát O Karkulce. 

Paní Fenyková dává klasickým pohádkám moderní úpravu a vypráví je v jazyce blízkém našim protagonistům, takže jsou pro ně zábavnější a text se jim lépe učí a hraje. Navíc je v nich spousta vtipných momentů, kterým se zasmějí nejen děti, ale i jejich rodiče. Až na tři nové posily, které se k nám připojily až v tomto školním roce, si naši herci odbyli svůj křest ohněm – tedy první vystoupení před publikem - už vloni, takže se na prknech pohybovali o poznání jistěji. Nácvik představení a písniček, vymýšlení kostýmů a kulis – to všechno nás stálo hodně úsilí, ale zároveň jsme se u toho i hodně nasmáli a doufám, že to naše svěřence bavilo.

Paradoxně na největší problém jsme narazili při hledání termínů představení. Naši herci navštěvují totiž různé třídy a ročníky základní školy a také jsou členy různých sportovních oddílů, takže najít skulinku mezi jejich školními výlety, sportovními turnaji a dalšími aktivitami, byl opravdu logistický oříšek. Premiéra se nakonec konala v pondělí 10. června, kdy jsme odehráli hned dvě představení a další dvě nás čekala následující den. Všechna tato představení byla určena pro žáky místní základní školy, ke kterým se přidali školáci ze Sokolnic a ze Žatčan. Pro rodiče a veřejnost jsme pak odehráli ještě jedno představení v neděli 16.června. Diváci se podle všeho dobře bavili a odměnili naše herecké naděje dlouhým potleskem. Užili si to samozřejmě i naši „umělci“.

Leona Tálská a Silvie Drahošová
Tylovo divadlo Újezd u Brna