Home Pro žáky a rodiče Aktuálně Sportovní den a beseda s Jiřím Liptákem 27.9. 2021
Pro žáky a rodiče

Sportovní den a beseda s Jiřím Liptákem 27.9. 2021

Sportovní den očima žáků 8. A

Na Základní škole Újezd u Brna proběhl 27. září sportovní den s překvapením. Když jsme při příchodu do školy viděli připravenou školní zahradu s různými disciplínami, začali jsme se všichni náramně těšit.

Po testování nás učitelé odvedli do tělocvičny, kde na nás čekalo překvapení. Zůstali jsme v šoku! Uprostřed haly se na nás usmíval olympijský vítěz Jiří Lipták, který pochází z nedalekého Rajhradu. Rychle jsme se posadili na připravené lavičky a žíněnky a celou hodinu jsme poslouchali besedu o japonské olympiádě, sportovní střelbě a profesionálním sportu. Pan Lipták je velmi sympatický a odpověděl nám na všechny zvídavé otázky, po skončení se s námi i vyfotil. 

Po diskuzi jsme se odebrali do tříd, posvačili jsme a přiřadili jsme týmy k jednotlivým disciplínám. Kdo není sportovní typ, přihlásil se k strategickým a vědomostním aktivitám a sportovci obsadili pohybové soutěže, například jízdu na koloběžce, chůzi na chůdách nebo skládání kelímků. Nejnapínavější bylo štafetové skákání v pytli, protože bílý tým neuvěřitelně zafinišoval a posledními dlouhými skoky porazil soupeře a vyhrál. Při náročném biatlonu se běhalo, házelo a zase běhalo, ale nejvíce jsme se zasmáli u foukání bublifukových bublin, které musely projít neporušeně obroučkou. Po osmi disciplínách se jako první umístila 9. A a na stupni vítězů jim byl předán zlatý pohár. Ostatní žáci dostali sladkou odměnu. 

Sportovní den jsme si velmi užili a doufáme, že si tento zážitek zopakujeme i příští rok. Žáci do toho dali vše a bylo to úžasné!

                       žáci 8. A, Tadeáš Pajpach a Leontýna Čechová